اندازه ی تلویزیون شهری یکی از فاکتور های مهمی است که در به کارگیری تابلوی دیجیتال در نظر می گیرید. اندازه ی صفحه با توجه به مکان قرار گیری، روشنایی، سایر فاکتورهای محیطی و نوع محتوا فرق می کند. شما چه سایزی از تلویزیون شهری را که در مکان مورد نظرتان اثر بخش است انتخاب می کنید؟

اتاق های کنفرانس بزرگ و سالن های تدریس نمایشگر in90-60  مناسب است، در حالی که اتاق های کوچکتر، نمایشگر به اندازه یin 60-32  و نه بیشتر احتیاج دارد. صفحات بزرگ در اتاق های کوچک می تواند نامناسب باشد. برای اتاق هایی که اسلاید های پاورپوینت در آن به نمایش در می آید، ارتفاع تصویر حداقل 6/1 متر بیشتر از فاصله از صفحه باشد.

تصور کنید به دلیل انتخاب نامناسب سایز، متن انتخابی برای صفحه ی نمایشگر بزرگتر یا کوچکتر است و مخاطبین تنها قسمتی از متن را می بینند. با دانستن فاصله ی دید، ماتریس پیکسل و رزولوشن خواهید توانست تصمیم درستی بگیرید. نمایشگر های LED در سایز های متنوعی دیده می شود نمایشگرها از سایز کوچک نمایشگر های متنی برای استفاده در فضای داخلی گرفته تا نمایشگر های بزرگ و رنگارنگ برای دیده شدن در بزرگراه ها از فاصله ی دور متنوع هستند. انتخاب اشتباه اندازه ی نمایشگر LED برای هدف مورد نظرتان، اثربخشی آن را به مقدار زیادی کاهش می دهد.

فاصله ی دید تا تلویزیون شهری

فاصله ی دید را به عنوان فاکتوری مهم در تعیین اندازه ی نمایشگر LED  در نظر بگیرید. همچنین علاوه بر این فاصله باید به اینکه چگونه تلویزیون شهری را می بینند، توجه کنید. آیا در حال پیاده روی آن را خواهند دید یا وقتی که ایستاده اند یا وقتی که در حال رانندگی هستند. اگر در حین رانندگی هستند سرعت ترافیک چقدر است. پاسخ به سوال ها در تعیین اینکه چه ارتفاعی و ابعادی را برای تابلوی تبلیغاتی خود انتخاب کنید، تعیین کننده خواهد بود. هنگامی که تلویزیون شهری در فاصله ای دور از جاده یا بزرگراه قرار گرفته، انتخاب شما باید اندازه ی بزرگتری از نمایشگر باشد. در غیر این صورت مخاطبان هدفتان مثل موتورسوار ها برای خواندن پیام بازاریابی شما با مشکل مواجه می شوند. اگر هم نمایشگر LED نزدیک جاده قرار گرفته باشد نباید خیلی بزرگ باشد چون در این حالت به جای اینکه آگاه کننده باشد تنها عامل حواس پرتی و اذیت کننده برای راننده ها خواهد بود.

ماتریس پیکسل در تلویزیون شهری

یک ماتریس پیکسل نشان می دهد که چه تعداد ردیف ، متن ، تابلوی تبلیغاتی نشان خواهد داد و چه تعداد کاراکتر در فضای نمایشگر آماده ی نمایش خواهد شد. ماتریس پیکسل به وسیله ی تعداد پیکسل های افقی و عمودی محسوب می شود. به طور مثال یک ماتریس پیکسل 80&time